2023 YÖKDİL/1 Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Paylaşıldı: YÖKDİL Sonuçları Ne Zaman, Hangi Gün Açıklanacak?

Lisans eğitimlerini ilerletmek ve akademik kariyerlerine devam etmek isteyenler, yüksek lisans yoluna girebilmek için geçmesi gereken sınavlara giriyor. YÖK tarafından düzenlenen ALES, YDS ve YÖKDİL sınavlarını tamamlaması gerekiyor. ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu sınavlardan YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı)’in bu yılki ilk oturumu gerçekleşti. Sınava girenlerin sabırsızlıkla beklediği YÖKDİL/1 soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı. İşte detaylar…

Lisans eğitimlerini yüksek lisansa tamamlamak isteyenlerin geçmesi gereken ALES, YDS ve YÖKDİL gibi sınavlar bulunuyor. 2023 yılı ilk YÖKDİL oturumu, 26 Mart Pazar bugün gerçekleşti.

2023 yılının ilk YÖKDİL sınavı oturumu ÖSYM tarafından saat 10:15’de gerçekleşti. 180 dakika süren sınav 13:15’te sona erdi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre toplam 138 bin 27 adayın katılacağı söylenmişti.

Sınavdan çıkan adaylar büyük bir sabırsızlıkla YÖKDİL soru kitapçığı ve cevap anahtarının açıklanmasını bekliyordu. Peki YÖKDİL soru kitapçığı ve cevap anahtarı paylaşıldı mı?

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) soruları ve cevap anahtarlarının paylaşıldığı bildirildi.

YÖKDİL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

YÖKDİL/1 İlk Oturum Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2023 ÖSYM takvimine göre YÖKDİL sınavı sonuçları 14 Nisan’da AİS ÖSYM sistemi üzerinden paylaşılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*