Bakan Kirişçi soğan fiyatlarının 11-12 TL olduğunu söyledi

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi: et ve soğan fiyatlarına ilişkin soruları yanıtladı. Kirişci, kırmızı et fiyatlarının gerilediğini, ileri gidişin söz konusu olmadığını söyledi. Kirişci, Türkiye’nin soğan arzında ise bir sorun olmadığını kaydetti.

Kirişçinin soğanın kilosunun 11-12 TL olduğunu söylediği açıklamasından satır başları:

“Türkiye’nin aslında soğan arzıyla ilgili sorunu yok. Şu anda Adana halini arayacak olsanız soğan fiyatlarının 11-12 liralara geldiğini duyabiliriz. Tarım ürünleri üzerinden spekülatif davranışlar karşılık buluyor. Patates için de aynı şekilde, üretim fazlamız var. Buradan ilerisi artık Ticaret Bakanlığımızı ilgilendirdiği için bakanlık olarak görev alanımızın dışına çıkmış oluyor.”

ET FİYATLARINDA İLERİ GİDİŞ SÖZ KONUSU DEĞİL

Kirişçi, kırmızı et fiyatlarındaki artışa yönelik ise, “Et fiyatları geriliyor, ileri gidiş söz konusu değil. Kasap reyonu olan marketlerde biz fiyat garantili ürün verdik. İstanbul’da başladık. Başarılı olduğunu gördüğümüzde Ankara’da da uyguluyoruz. Kıymayı 190 liradan satmaları karşılığında marketlere ürün veriyoruz. Et Süt Kurumu’nun durması gereken yer regülasyon”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir