‘Gizemli ev’e talip çıkmadı

Mersin’in Tarsus ilçesindeki ‘kırmızı ev’ veya ‘gizemli ev’ olarak bilinen konuta talip çıkmadı.

Ankara’da oluşturulan 20 kişilik özel ekip tarafından, MİT ve özel harekat polisleri gözetiminde Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde bir gecekonduda 13 Kasım 2016’da başlatılan kazı, 3 Kasım 2017’de sona erdi.

2 Kasım 2017 tarihli uzman raporunda, kazı çalışmalarında 1 adet bronz sikke, kırık sütun parçası, etütlük durumda seramik parçaları haricinde envanterlik nitelikte taşınır-taşınmaz kültür varlığına rastlanmadığı vurgulandı.

Kazının başlayıp, bitmesine rağmen vatandaşların ilgi gösterdiği ve ‘gizemli ev’ adını verdiği müstakil ev için alım-satım sitesinde satış ilanı verildi.

27 Şubat tarihli ‘Tarsus meşhur gizemli kırmızı ev 209 metrekare’ başlıklı ilanda, ev için 6 milyon 750 bin lira istendiği görüldü.

İlan detayında ayrıca “Ciddi olanlar arayabilir, pazarlık yoktur. Bilgi için internetten araştırma yapabilirsiniz. Saygılarımla. Zaman olarak deprem, müşteri portföyü olarak da depremzedelerle alakası yoktur, taliplisine satılıktır.” ifadesi dikkat çekti.

Evi alım-satım sitesinde ilana koyan Tunahan Tiryaki, bugüne kadar herhangi bir alıcı tarafından ciddi teklif yapılmadığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir