İlişkide Partnerlerinin Kendilerine Nasıl Güvende Hissettirdiğini Anlatarak Kalbimizi Yumuşatan 15 Kişi

İlişkilerde güvensiz hissetmek, ilişkiyi yavaş yavaş tüketerek bitiren bir durum. Güvensizlik duygusunun baskın olduğu ilişkilerde çiftler bir türlü tam olarak mutlu veya rahat hissedemiyor. Kendilerine partnerlerinin nasıl güvende hissettirdiğini anlatan bu kişiler ise aşka olan inancınızı tazeleyecek! Buyurun… ?

Kaynak: https://www.reddit.com/r/AskWomen/com…

1. “Konuşmak benim için yeterli. Haftada bir veya daha sık ilişkimiz hakkında ve nasıl daha iyi olabileceğimiz hakkında konuşmak iyi geliyor…”

Ayrıca halletmemiz gereken sorunlarımız hakkında da konuşuyoruz. Hislerimiz ve onların nasıl değiştiği hakkında konuşuyoruz. Karşımdaki kişinin bana karşı dürüst olduğunu bilmek güvende hissettirir.

2. “Bırakıp gitmemesi. Bu zamana kadar hiçbir tartışmamızı yarıda bırakıp gitmedi…”

Ben iletişim kurmayı öğrenmeden önce, ilişkinin başlarında gitmesini söylediğimde kalıp beni dinlemeye çalışırdı. Bu benim için en önemli şey. 

3. “Bunu açıklayamam bile: Neredeyse 10 aydır birlikteyiz ve bir kere bile sesini yükseltmedi…”

Ya da tartışmalarda sessizce köşesine çekilmedi. Her kavgada hakaret ve bağırtılar ile bana saldıran eski sevgilimden sonra, sonunda sağlıklı bir ilişki içinde bulunmanın huzurunu size açıklayamam.

4. “Her zaman her koşulda bana yardımcı oluyor. Yemekten bulaşığa, üşenmeden kollarını sıvıyor…”

Ayrıca sık sık beni sevdiğini söylemeyi ihmal etmiyor!

5. “Benim için çok şey yapıyor. Ancak benim için en önemlisi anksiyetem ortaya çıktığında yaptıkları…”

İnsanların kendimden emin ve bağımsız olduğumu düşünmelerini isterim; sorunlarımı kendime saklarım. Ama o ne zaman endişelenmeye başlasam fark ettirmeden beni sakinleştirir ve kendimi iyi hissettirir. Rahatsız hissettiğimi açıkça paylaşabildiğim tek kişi olmasını seviyorum.

6. “İyi olduğumdan emin olmak için sık sık nasıl olduğumu sorması ve gelecek hedeflerimiz hakkında konuşmak…”

Eşim benden daha açık sözlü ancak benim hislerimi açıklamak için biraz zamana ihtiyacım olduğunu anlıyor. Bana o zamanı vermekte iyi; ayrıca doğru soruları sormama da yardımcı oluyor.

7. “Eskiden çok korkunç regl sancıları geçirirdim: Ağrıdan yataktan çıkamayacak hale gelirdim…”

Sıcak su torbamı hazırlayıp, ben yatakta yatarken ne istersem getirirdi. Sürekli iyi olduğumdan emin olmak için yanımda olduğunu söylerdi. O andan itibaren sahip olduğum en iyi şey olduğunu anladım.

8. “Hayatımın en zor dönemlerinde bana baktı ve yanımdan hiç ayrılmadı. Sevdiğim birini kaybettiğimde ya da bacağımı kırdığımda o hep oradaydı…”

Liste böyle uzayıp gidiyor… Onun sevgisi ve desteği benim için her şeyden çok önemli.

9. “Beni adeta şefkat yağmuruna tutuyor ve bana dünyanın en güzel insanı gibi hissettiriyor. İlişkimizde kendimi hep güvende hissettim.”

10. “Birkaç ay önce bir ameliyat geçirmiştim ve yara izleri konusunda kendimi kötü hissediyordum…”

Sevgilim tüm yara izlerimi öptü ve bu bana kendimi güzel ve güvende hissettirdi.

11. “Söylediği kadar dürüst ve güvenilir olduğunu hareketleri ile de kanıtladı; beni bir kere bile hayal kırıklığına uğratmadı…”

Her zaman beni ne kadar sevdiğini ve önemsediğini gösterip duruyor. Yargılanmadan ona her şeyi anlatabileceğimi bilmek güvende hissettiriyor.

12. “Açıklaması zor ama o benim güvende hissettiğim yer gibi. Hassas, düşünceli, sabırlı ve anlayışlı birisi…”

Asla yargılamaz aksine sorunları çözmek için uğraşır. Bir kere bile sesini yükselttiğini duymadım.

13. “Ben çok düşünen biriyim ve o da benim için çok açıklama yapan birisi.”

14. “Olabilecek her şekilde bana kendimi güvende hissettirdi. İlişkinin başından beri hisleri konusunda hep dürüst oldu…”

Hiç bu kadar dürüst ve sevgi dolu biriyle beraber olmamıştım.

15. “Bir şey hakkında heyecanlanmadığı sürece ses tonu hep yumuşak ve sakin…”

Ne zaman bir şey hakkında onunla konuşmak istesem, bunu ben ona sarılırken ya da elini tutarken yapmamı istiyor. Hiçbir zaman bana acele ettirmiyor. Ona sahip olmak çok güzel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir