Sözcü yazarı: Bir AK Partili vekil “CHP’nin DP’ye, AK Parti’nin HüdaPar’a muhtaç kalması bu sistemin en ucube yanı; savunulacak bir tarafı kalmadı” dedi

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, “HüdaPar’la yapılan iş birliği sadece Vatan Partisi gibi partileri mutsuz etmedi. BBP ve MHP’nin tabanında da HüdaPar konusunda rahatsızlık var. Hatta AK Parti içinde de HüdaPar’la yapılan iş birliğinden çok rahatsız olan isimlere rastladım” diye yazdı.

Zeyrek, ismini açıklamadığı bir AKP milletvekilinin “Sorun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Koca koca partileri bu küçük partilere, şöhretli isimlere muhtaç hale getirdi. Bunlar yüzünden hepimizin üstüne ölü toprağı serpilmiş gibi. Bizim, teşkilatlarımızın, keyfimiz kaçmış vaziyette. CHP’nin Demokrat Parti’ye muhtaç olması, AK Parti’nin HüdaPar’a muhtaç kalması, bu sistemin en ucube yanı. Hepsi 50 artı 1 yüzünden. Yerel seçimlerde ve bu seçimde gördük ki bu ittifaklar sistemi sürdürülebilir değil. Parti kurup etrafında 300-500 kişi toplayanlar, ekranlarda şöhreti yakalayanlar siyaseti şekillendirmeye başladı. Artık bu sistemin savunulacak bir tarafı kalmadı” dediğini aktardı.

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir