Twitter’dan (X) içerik üreticilerine müjde!

Elon Musk’a ait dev sosyal medya platformu X -eski adıyla Twitter- içerik üreticilerini sevindirecek bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor. İlerleyen süreçte içerik üreticileri, reklam sisteminde yapılan değişikliklerle birlikte çok daha kolay bir şekilde gelir elde edebilecekler. İşte detaylar

Reklam geliri paylaşım kriterlerinde esnekliğe gidiliyor!

X’in perşembe günü yaptığı duyuruyla birlikte, içerik üreticileri için reklam geliri paylaşım kriterlerinin esnetildiği resmi olarak açıklandı. Önceden uygulanmakta olan 15 milyon izlenme gereksiniminin şimdi 5 milyona düşürüldüğü ifade edildi. Bu, daha geniş bir içerik üretici kitlesinin platformdan gelir elde etmesinin önünü açacak.

Yapılan bu açıklamanın hemen ardından Elon Musk, yeni düzenlemelerle ilgili detayları aktardı. Musk’ın aktardığı bilgilere göre söz konusu esneklik, yalnızca doğrulanmış hesaplardan gelen izlenmeler için geçerli olacak. Dolayısıyla Twitter Blue abonesi olmayan kullanıcılardan gelen izlenmeler, yeni reklam programına dahil edilmeyecek.

Musk; yeni reklam sistemi için son derece önemli olan bu hususun, kötü niyetli kullanıcıların kendilerine manuel bir şekilde izlenme temin ederek kazançlarını arttırmalarını engellemeye yönelik olduğunu vurguladı.

X, son dönemde “reklam gelirlerini içerik üreticileriyle paylaşma” yaklaşımını benimsedi. Şirket, bu yaklaşımıyla birlikte, kaybedilen trafik ve popülariteyi geri kazanarak diğer sosyal medya platformları arasından öne çıkmayı amaçlıyor.

Peki, sizler yapılan reklam düzenlemeleriyle ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce X, sağladığı bu esneklikle birlikte içerik üreticilerini motive etmeyi başarabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir