Özgür Özel kurultay konuşmasında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya selam çaktı

38. Olağan Kurultayı “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganıyla bugün Ankara’da saat 10.00 itibarıyla başladı.

81 ilden gelen bin 367 kurultay delegesi partinin yeni genel başkanını ve yeni parti yönetimini seçecek.

Bugün genel başkan seçimi yapılacak, yarın ise Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri belirlenecek.

Kılıçdaroğlu ve Özel yarışıyor

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen Kurultay’da CHP Genel Başkanlığı için ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel yarışıyor

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen kurultayda, delegelerin bulunduğu alanda, değişimciler ve genel merkez destekçilerinin bulunduğu kısımda gerginlik yaşandı.

Özgür Özel kurultaya hitap etti

Tansiyonun düşmesinin ardından kürsüye çıkan genel başkan adayı Özgür Özel kurultaya hitap etmek üzere kürsüye çıktı.

Demirtaş ve Kavala’ya selam gönderdi

Özgür Özel konuşmasının hemen başında terör tutuklusu HDP’li Selahattin Demirtaş ve Gezi olaylarının finansörü tutuklu Osman Kavala’ya selam gönderdi.

“Selam olsun”

Özgür Özel, Demirtaş ve Kavala’ya selam gönderdiği açıklamasında şunları söyledi:

Memleketimin dört bir yanında altı oklu bayrağı sallayanlara, Soma’da, Zonguldak’ta, Bartın’da yerin yüzlerce metre altında çalışanlara, İzmir’de Agrobay’da direnen kadınlara, Silivri’de Bakırköy’de hepimizin yerine yatan Can Atalay’a, Tolga Şardan’a, Osman Kavala’ya, Selçuk Mızraklı’ya, Selahattin Demirtaş’a selam olsun.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz”

Özel’in ifadelerinden öne çıkan başlıklar şöyle:

Biz geçmişten gelen büyük bir emaneti taşımanın yanında gençlerin gelecek hayalini hedefimiz sayan, onların kaygılarının yükünü sırtlarında taşıyanlarız. Biz Deniz Baykal’ın, Bülent Ecevit’in, İsmet Paşa’nın partisiyiz. Ve biz “Türkiye Cumhuriyeti ve CHP iki büyük eserimden birisidir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz.

“Hep birlikte beceremedik”

Burada bize ve kendinize yeni bir görev vereceksiniz. Bu görev, Türkiye’nin ikinci yüzyılında CHP’yi yeniden iktidar yapma görevidir. Partimiz 1979’dan bu yana 44 yıldır ağız tadıyla iktidar olamadı. Kurultaylarımız 44 yıldır bize görev veriyor. İyi niyetli çabalara rağmen 44 yıldır bunu başarmayı hep birlikte beceremedik. Bugün burada 38. kurultaydayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir